Tregim këshillues: Një model i lutjes për bashkëshoritin

16

Një burrë goditi gruan e tij dhe ajo ndërsa qante tha: Unë do të shkoj të ankohem për ty!

Ai u përgjigj: E kush tha që unë do të të lë të dalësh jashtë?!

Ajo tha: A mendon se do të më ndalosh?!

I tha gruas me habi: Bëj çfarë të duash.

Ajo u drejtua për në banjë dhe kur ajo hyri, ai mendoi se gruaja mund të ikte nga dritarja e saj.

Kështu që ai vrapoi duke dale jashtë dhe priti pranë dritare së banjës, por ajo nuk doli, kështu që u kthye brenda dhe qëndroi te dera.

Kur doli pa që ajo ishte e lagur për shkak të abdesit.

Ajo tha: Unë do të ankohem te Ai që më bëri bashkëshorten tënde, kështu që as dritaret e tua, as dyert, as telefonat e mi që m’i ke ndaluar nuk do të më pengojnë nga Ai, pasi dyert e Tij nuk mbyllen kurrë …

Ai u largua nga ajo dhe u ul në heshtje duke menduar.

Ajo filloi duke u falur dhe e zgjati shumë sexhden duke u lutur dhe kur mbaroi i ngriti duart prapë për dua, ai shkoi drejt saj dhe ia kapi duart e i tha: A nuk të mjaftoi që u lute kundër meje në sexhde?

Dhe shtoi: “Për Zotin,” e bëra në një moment zemërimi dhe nuk e kisha me qëllim!

Ajo i tha: Dhe kjo është arsyeja pse unë nuk u mjaftova duke u lutur për ty e duke u lutur kundër djallit.

Unë nuk jam mendjelehtë që të lutem kundër burrit tim, të cilin e dua si sytë e ballit.

Sytë e tij lotuan dhe i puthi duart e saj duke i thënë: Unë të premtoj se nuk do të të bëj keq pas ditës së sotme.“Bëhu robëresha e tij, që të bëhet shërbëtori yt.”

“Tregoni butësi ndaj kristaleve – grave – o burra.”

Burri është “kurorë” mbi kokën e gruas! Dhe kurora mbahet vetëm nga një “mbretëreshë,” prandaj vendoseni gruan si “mbretëreshë” në zemrën tuaj, që ajo t’ju vendos “kurorë” në kokën e saj.Dr. Adil Fejda

16 thoughts on “Tregim këshillues: Një model i lutjes për bashkëshoritin

 1. Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew
  where I could locate a captcha plugin for my comment form?

  I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one?
  Thanks a lot!

 2. My brother recommended I would possibly like this website.

  He was entirely right. This submit truly made my day. You cann’t consider simply how so
  much time I had spent for this information! Thank you!

 3. Does your website have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to shoot you an email.
  I’ve got some suggestions for your blog you might be
  interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it develop over time.

  my website – Tri-Bol Testo Review

 4. Spot on with this write-up, I actually think this web site needs
  far more attention. I’ll probably be back again to read more, thanks for
  the information!

  Also visit my web page; Kodo Detox

 5. An interesting discussion is worth comment. I do believe that you ought
  to write more on this subject, it may not be a taboo subject but
  usually folks don’t discuss such issues. To the next! Cheers!!

 6. Thank you, I have recently been looking for information about this subject for a long time and yours is the greatest I
  have came upon so far. However, what concerning the conclusion? Are you positive about the
  source?

 7. I wanted to write a small word so as to say thanks to you for some of the wonderful strategies
  you are showing at this website. My rather long internet research has now been paid with brilliant tips to go over with my contacts.
  I would suppose that we visitors actually are unquestionably
  lucky to dwell in a great place with many special people with
  very helpful advice. I feel rather lucky to have encountered the weblog and look forward to
  so many more brilliant moments reading here. Thanks once more for all the details.

  Feel free to surf to my site Keto Premium Shot Reviews

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Next Post

7 vepra që ka urdhëruar profeti Muhamed (alejhi selam)

Die Jan 3 , 2021
Transmetohet nga Bera Ibn Azib,- Allahu qoftë i kënaqur me të!,- se ka thënë: I Dërguari i Allahut,- salallahu alejhi ue selem na ka urdhëruar t’i veprojmë shtatë gjëra:” Na ka urdhëruar ta vizitojmë të sëmurin, përcjelljen e xhenazes, t’i përgjigjemi me lutje atij që teshëtinë(kur thotë elhamdulilah-falênderimi i takon […]

Llogaritës Zeqati

AlbanianEnglishGermanItalianMacedonianTurkish
LIVE OFFLINE
track image
Loading...