Nga iniciativa, projektimi, deri te realizimi i projektit: rruga “Dy Xhamitë”

7

Rruga “Dy Xhamitë” tash 2 vite pas përfundimit të pastrimit, zgjerimit, të rrugës së fushës, projektuesi i saj Dooel . PLANING – Gostivar me pronar Raif Bekteshi, i njejti i ftua nga Iniciatorët për realizimin e projektit të rrugës që lidh dy xhamitë që të filloj me matjet dhe të bëj projekt për këtë rrugë.

Mbaroi me datë 19.01.2019.

U bënë disa përprekje për të filluar por pasi që në fshatin tonë veç kishte disa projekte që ishin në realizim e sipër, e njejta nuk filloj deri me datë 14.06.2020 ku nga ana e Agjensionit për zhvillim dhe ndërtim për këtë rrugë u ndanë 40,000€, pastaj pas 3 muajve nga Iniciatorët filloj grumbullimi i mjeteve në shumë prej 80,000€.

Poashtu edhe Komuna premtoi mbulimin e shpenzimeve të ngelura nga 25,000€ e më lart, ku për përfundimin final do të nevojiten edhe diku rreth 12,000€.

Së fundmi përshëndesim Iniciatorët që kanë mbykqyrë projektin më shumë se 3 muaj, Kontribuesit, Komunën, dhe përfaqësuesit tanë në qeveri me drejtorinë Për ndërtim dhe zhvillim.

7 thoughts on “Nga iniciativa, projektimi, deri te realizimi i projektit: rruga “Dy Xhamitë”

 1. Hiya very nice blog!! Man .. Excellent .. Superb ..
  I’ll bookmark your web site and take the feeds also?
  I’m happy to seek out a lot of helpful info here in the
  put up, we want develop extra techniques on this regard, thanks for sharing.
  . . . . .

 2. What i don’t understood is if truth be told how you’re not really much more well-liked than you might be right now.

  You’re very intelligent. You realize thus considerably on the subject of this subject, produced me in my view consider it from so many numerous angles.
  Its like women and men don’t seem to be interested until it’s
  one thing to accomplish with Girl gaga! Your own stuffs great.

  Always deal with it up!

 3. I really ⅼike our blog.. very nice colors & theme.
  Did you make this webѕite yourself oor dіid y᧐uu hire someone to do it
  for yoᥙ? Plz answer back ass I’m ⅼooking to design my
  own blog and would like to know ᴡherde u got this from.
  apрreciаte it

  Feel free to visit my homepage :: sablon satuan

 4. Great goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you are just too excellent.
  I really like what you’ve acquired here, really like what you are saying and the
  way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.

  I can not wait to read much more from you. This is really a terrific web site.

  Feel free to surf to my website http://www.lubertsi.net

 5. I think what you wrote made a lot of sense. However, what about this?
  suppose you typed a catchier title? I mean, I don’t
  want to tell you how to run your website, however what if you added a title
  to possibly get folk’s attention? I mean Nga iniciativa, projektimi, deri te realizimi i projektit: rruga “Dy Xhamitë” –
  Doberdolli.com is kinda plain. You could look at Yahoo’s front page and watch how they create article titles to get people interested.
  You might try adding a video or a pic or two to get people
  interested about what you’ve written. Just my opinion, it
  would make your website a little bit more interesting.

  Check out my site – Keto Vibe Pills Review

 6. I write a comment each time I especially enjoy a post on a website or I have something to valuable to contribute to the discussion. It is caused by the sincerness displayed in the post I looked at.
  And on this post Nga iniciativa, projektimi, deri te realizimi
  i projektit: rruga “Dy Xhamitë” –
  Doberdolli.com. I was moved enough to post a thought 😉 I do have some questions for you if you tend not to mind.
  Is it simply me or does it appear like some of these comments come across as if they are written by brain dead individuals?
  😛 And, if you are writing at additional sites, I’d
  like to keep up with you. Could you list the complete urls of your community pages like your
  Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

  My page; Skyline Drone X

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Next Post

Lista përfundimtare e kontribuesve për rrugën “Dy Xhamitë”

Enj Dhj 3 , 2020
Falënderojmë gjithë bashkëfshatarët dhe jo për kontributin e jashtëzakonshëm, që ndanë para nga buxheti i tyre për të kontribuar në ndërtimin e kësaj rrugë që lidh dy xhamitë tona. Allahu ju dhashtë të mira.

Llogaritës Zeqati

AlbanianEnglishGermanItalianMacedonianTurkish
LIVE OFFLINE
track image
Loading...